Cebula Alice 3g

3.10

Allium cepa L.

Termin siewu : III – IV
Rozstaw : 20-30 x 5-6 cm
Termin zbioru : VIII

Odmiana średnio wczesna, o okresie wegetacji 123-128 dni od wysiania, plenna, tworzy cebule okrągłe o wadze ok. 125 g. Cebule okrywa średnio żółto-brązowa łuska, która jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Polecana do uprawy z siewu bezpośredniego, łatwo przystosowuje się do zmieniających się warunków pogodowych.

Odmiana polecana do spożycia w miarę dorastania i bardzo długiego przechowywania. Wysiew nasion od końca marca do końca kwietnia w rzędy co 20-30 cm. Głębokość siewu 1-2 cm. Wymaga gleby żyznej, zasobnej w składniki pokarmowe, dobrze uprawionej.

Cebula posiada działanie przeciwbakteryjne dzięki zawartości lotnych i nielotnych związków siarkowych. Olejek cebulowy przeciwdziała rozwojowi gronkowców, paciorkowców oraz niektórych bakterii. Zawartość związków flawonoidowych korzystnie wpływa na serce. Preparaty cebulowe stosowane są do usuwania blizn. Cebula jest bogatym źródłem witamin z grupy B, E i K.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategorie: ,

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.