Bakłażan – Oberżyna Nero 1g

3.50

Solanum melongena L.

Termin siewu do inspektu : III – IV
Termin wysadzenia do gruntu : poł. V – k. VI
Rozstaw : 50-60 x 60 cm
Termin zbioru : VII – X

Odmiana wczesna , tworzy owoce średniej wielkości, o maczugowatym kształcie w nasyconym ciemnofioletowym kolorze, bez kropek z silnym połyskiem. Miąższ owoców jest koloru jasno zielonkawego. Roślina dorasta do średniej wysokości, należy ją uprawiać z rozsady. Owoce oberżyny w pełnej dojrzałości można zbierać od lipca do października. Bakłażan jest rośliną ciepłolubną więc poleca się uprawę pod osłonami. Nie należy uprawiać oberżyny po psiankowatych (pomidorach, ziemniakach, papryce). Dobrze rośnie obok kalarepy, rzodkiewki, szpinaku i bazylii. Podobnie jak pomidory bakłażan można uprawiać przez lata na tej samej grządce. Wymaga gleby żyznej i wilgotnej.

Oberżyna zawiera dużo soli mineralnych, zwłaszcza fosforu i wapnia, zawiera również błonnik. Owoce posiadają właściwości lecznicze, obniżają poziom cholesterolu. Jest to doskonałe warzywo do faszerowania, konserwowania i marynowania. Bakłażan jest warzywem lekkostrawnym (16 kcal/100 g).

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.