Bakłażan – Oberżyna Laura 0,5g

4.35

Solanum melongena L. – Oryginalne, okrągłe, wyjątkowe w smaku owoce

Wysiew pod osłony / do doniczek: III, gł. 1,5-2 cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: po 15 V-VI
Rozstaw: 50-60cm x 60cm
Zbiór: VII-X
Stanowisko: słoneczne

Odmiana średnio wczesna, o ciekawych, oryginalnych okrągłych owocach, w pięknym kolorze ciemnofioletowym (bez kropek), ze średnim połyskiem i zielonym miąższem. Jest rośliną ciepłolubną więc zaleca się uprawę pod osłonami. Oberżyna zawiera dużo soli mineralnych zwłaszcza fosforanu, wapnia a także błonnika. Owoce posiadają właściwości lecznicze, obniżają poziom cholesterolu w organizmie. Doskonałe warzywo do faszerowania, duszenia, konserwowania i marynowania.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw i ziół w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.