Werbena patagońska 0,1g

3.10

Miododajna ozdoba do każdego ogrodu

Verbena bonariensis

Wysiew pod osłony / do doniczek: III gł. 2-3 cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: po 20 V
Wysokość: 120 cm
Kwitnienie: VI-IX
Stanowisko: słoneczne

Roślina jednoroczna dorastająca do 120 cm wysokości, o kwiatach średnicy 10-12 cm, zebranych w baldachowate kwiatostany barwy liliowo fioletowej. Doskonale sprawdzi się jako tło dla niższych gatunków kwiatów, wzorowo udekoruje rabaty, jak również stanowi niebywałą dekorację balkonów i tarasów. Charakteryzuje ją długi okres kwitnienia. Jest rośliną ogrodową niewymagającą większych zabiegów. Jest miododajna, wabi swym nektarem motyle oraz inne pożyteczne owady zapylające. Zapach jej kwiatów przypomina nieco zapach lawendy – jest łagodny, przyjemny i kojący dla zmysłów.

 

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.