Stokrotka pomponowa mieszanka 0,1g

3.10

Wiosna, ach to TY – wprowadź do ogrodu radości

Bellis perennis

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: VI-VII gł. 1-1,5cm
Wysokość: 20 cm
Kwitnienie: IV-VI, w kolejnym roku
Stanowisko: słoneczne

Należy do znanych i lubianych bylin dorastających do 20 cm wysokości. Tworzy rozetę  ciemnozielonych liści, pomiędzy którymi wiosną pojawiają się charakterystyczne koszyczki kwiatostanowe o średnicy 1,5-2,5cm w kolorach białym, różowym i czerwonym. Ma wszechstronne zastosowanie, jest zarówno rośliną ozdobną, jak również leczniczą i jadalną. Sadzi się ją w ogrodzie lub w donicach na tarasie i balkonie, stanowi tam barwną ozdobę przyciągającą owady pożyteczne. Może być doskonałym elementem łąki kwietnej. Wykorzystywana również jako kwiaty cięte, tworzy piękne, małe bukiety. Dzięki zawartości związków wspomagających trawienie kwiaty stokrotki można dodać do surówek i sałatek. Napary natomiast pomagają w problemach z nerkami, obniżają ciśnienie krwi, a stosowane zewnętrznie w trudno gojących się ranach, wykazują działanie łagodzące i antyseptyczne.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.