Słonecznik wysoki Red Sun 1g

3.60

Czerwone słońce do podziwiania przez całe lato

Helianthus annuus

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV-V gł. 1,5–2 cm
Wysokość: 150-200 cm
Kwitnienie: VII-X
Stanowisko: słoneczne

Słonecznik ozdobny to roślina jednoroczna, a odmiana „Red Sun” wcześnie zakwita kwiatami wspaniałej barwy czerwono-brunatnej i średnicy 12-15 cm. Łodyga wzniesiona jest na wysokość od 150 do 200 cm, z wieloma pędami bocznymi. To jeden z najbardziej okazałych i atrakcyjnych kwiatów letnich o długim okresie kwitnienia, którego można podziwiać przez całe lato. Ma za zadanie ozdobić miejsce w którym się znajduje. Nadaje się doskonale na kwiaty cięte, długo utrzymuje się w wazonie. Sprawdzi się również do obsadzania murów i płotów (pojedynczo i w grupach). Można go sadzić w donicach na balkonach lub tarasach, wtedy jednak rośliny są dużo niższe. Słonecznik jest  bardzo cenną rośliną miododajną, a zawiązujące się jesienią nasiona są pokarmem dla ptaków.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.