Rumianek pospolity 0,2g

3.10

Pachnące zioło dla Twojego zdrowia

Matricaria chamomilla

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV-V gł. 1 cm
Wysokość: 30 cm
Kwitnienie: VI-VIII
Stanowisko: słoneczne

Jednoroczna roślina o białych, pachnących kwiatach, dorastająca do 30cm wysokości. Koszyczki rumianku są cennym surowcem zielarskim, ale zarówno kwiaty jak i liście są częścią użytkową tego zioła. Napar stosuje się przy zaburzeniach żołądka, zewnętrznie – jako środek dezynfekujący i przyspieszający gojenie się ran. Ma właściwości przeciwzapalne, odkażające oraz rozkurczające. Jest szeroko stosowany jako składnik leków i kosmetyków. Można wysiać go do doniczki jeśli chcemy przyciągnąć na balkon czy taras pożyteczne owady zapylające: motyle, pszczoły i inne. Najlepiej rośnie i pachnie na stanowiskach słonecznych.

 

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.