Onętek, Kosmos mieszanka 2g

3.60

Dekoracyjna różnorodność barw w Twoim ogrodzie

Cosmos bipinnatus

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV-V 0,5-1 cm
Wysokość: 120 cm
Kwitnienie: VII-X
Stanowisko: słoneczne

Kosmos zwany także pod nazwą Onętek to roślina jednoroczna, dorastająca do 120 cm wysokości. Kwiaty rosną pojedynczo na długich i cienkich łodygach, ich średnica dochodzi do 10 cm i są koloru białego, jasno różowego, różowego i czerwonego. Silnie się rozgałęzia, jego liście są bardzo dekoracyjne. Pięknie prezentuje się na rabatach kwiatowych rosnąc w kępach po kilkanaście egzemplarzy. Jest łatwy w uprawie. Dobrze znosi przesadzanie nawet w pełni kwitnienia. Kwiaty wyglądają na delikatne, ale są bardzo wytrzymałe. Jest rośliną wabiącą motyle, które przyczyniają się do zapylenia ogrodu. Kwitnie obficie aż do przymrozków. Kosmosy mogą być używane również jako kwiaty cięte, a bogactwo ich barw i niezwykły pokrój sprawia, że wspaniale wyglądają w bukietach i wazonach.

 

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.