Nagietek lekarski 1g

3.00

Miododajny, o balsamicznym zapachu kwiat jadalny

Calendula officinalis

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV-V gł. 2-3 cm
Wysokość: 40-70 cm
Kwitnienie: VI-IX
Stanowisko: słoneczne

Piękna i niezwykle popularna w naszych ogrodach jednoroczna roślina ozdobna, o jadalnych kwiatach barwy pomarańczowej, zebranych w koszyki o średnicy 6 cm. Łodyga jest wzniesiona, gęsto ulistniona i pokryta delikatnymi włoskami, rośnie na wysokość 40-70 cm. Nagietek jest miododajny, wydziela charakterystyczny balsamiczny zapach. Można go hodować jako roślinę ozdobną na rabacie i jako kwiat cięty. Oprócz oczywistych walorów dekoracyjnych, kwiaty nagietka mają także działanie lecznicze. Wzmacniają odporność, działają przeciwzapalnie, grzybobójczo, przeciwbakteryjnie, przyspieszają gojenie ran. Wykorzystywane są również w kosmetyce – działają ściągająco, nawilżająco, a także przyspieszają regenerację naskórka.

 

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.