Malwa czarna 0,5g

3.60

Napar z kwiatów – naturalny sposób na przeziębienie

Alcea rosea var. nigra

Wysiew pod osłony / do doniczek: IV-V gł. 0,5 – 1 cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: VIII-IX
Wysokość: 150-200 cm
Kwitnienie: VII-VIII, w kolejnym roku
Stanowisko: słoneczne

Roślina dwuletnia, wysokości 150-200 cm, o okazałych czarnych kwiatach średnicy 5-7cm, zebranych w kłosowate, obfite kwiatostany. Pojawiają się w kolejnym roku od posadzenia, ponieważ w pierwszym sezonie roślina utworzy rozetę samych liści. Atrakcyjnie wygląda uprawiana w większej grupie, szczególnie polecana do ogródków w stylu wiejskim, stosowana również jako kwiat cięty. To kwiaty malwy są częścią użytkową tego zioła – należy je zaparzać. Wywar z nich działa jako lek przeciwkaszlowy, używany podczas nieżytu górnych dróg oddechowych oraz wszelkich przeziębieniach. Jest odkażający i antyseptyczny, stosowany przy zapaleniu migdałków i dziąseł.

 

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.