Maciejka 2g

3.10

Cudowna, słodka woń – intensywna szczególnie wieczorem

Matthiola bicornis

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV-V gł. 0,5 cm
Wysokość: 30-40 cm
Kwitnienie: VI-IX
Stanowisko: słoneczne

Roślina ta charakteryzuje się silnie rozgałęzionymi pędami o szorstkiej powierzchni oraz czteropłatkowymi, jasnofioletowymi kwiatami, zebranymi w grona, o silnym, słodkim zapachu, wydzielającym się dopiero pod wieczór. Jej wysokość dochodzi do 30-40 cm, a liście są matowe i małe. To świetny wybór na urozmaicenie wyglądu każdego ogrodu. Te niepozorne kwiaty przykuwają wzrok ze względu na kształt swoich płatków, jak i piękną, fioletową barwę. Maciejkę uprawia się z powodzeniem zarówno w gruncie na rabacie jak i w doniczce na balkonie. Warto sadzić ją w pobliżu miejsc odpoczynku, by wieczorami cieszyć się przyjemnym zapachem jej kwiatów.

 

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.