Goździk ogrodowy Chabaud mieszanka 0,1g

3.00

Silnie pachnące kwiaty – zawrotna różnorodność kolorów

Dianthus caryophyllus

Wysiew pod osłony / do doniczek: II-IV gł. 1 cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: po 15 V
Wysokość: 40-60 cm
Kwitnienie: VII-X
Stanowisko: słoneczne

Silnie krzewiąca się roślina jednoroczna, dorastająca do 40-60 cm wysokości. Dość cienkie łodygi pokrywają wąskie liście, dzięki czemu przybiera postać gęstej kępki. Kwiaty duże, pełne o postrzępionych na brzegach płatkach występują w mieszance przyjemnych, intensywnych kolorów: białych, różowych, czerwonych. To jeden z najpiękniejszych kwiatów na letnie rabaty. Dodatkową ich zaletą jest subtelny zapach, dlatego warto sadzić je w pobliżu miejsc wypoczynku, a także pod oknami. Świetnie nadają się również na kolorowe bukiety, a wstawione do wazonu staje się ozdobą domowych wnętrz – długo zachowują świeżość.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.