Fiołek rogaty Bambini mieszanka 0,3g

4.17

Bajeczny spektakl barw przez całe lato

Viola cornuta

Wysiew pod osłony / do doniczek: V-VII gł. 1-1,5cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IX
Wysokość: 15-20 cm
Kwitnienie: V-IX, w kolejnym roku
Stanowisko: słoneczne

Pełna uroku bylina ozdobna dorastająca do 20 cm wysokości, o słodko pachnących kwiatach średnicy ok. 2,5 cm. Niewielkie kępki, zwieńczone skupiskami dużych, płaskich kwiatów, z płatkami z charakterystycznym żółtym oczkiem to mile widziany gość każdej rabaty. Szeroka gama najpiękniejszych kolorów (białe, fioletowe, czerwone, pomarańczowe, żółte) zdobi ogród od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Świetnie nadają się również do obsadzania pojemników – skrzynek i doniczek. Są wytrwałe w kwitnieniu i mało wymagające. Jest to roślina jadalna o delikatnym, słodkim smaku. Świeże kwiaty można dodawać do sałatek warzywnych i owocowych oraz do dekoracji wielu potraw i deserów.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.