Chaber bławatek Polka mieszanka 1g

3.10

Sielski charakter łąki kwietnej w Twoim ogrodzie

Centaurea cyanus

Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: IV-V gł. 0,5-1,5 cm
Wysokość: 90 cm
Kwitnienie: VI-IX
Stanowisko: słoneczne

To roślina jednoroczna należąca do rodziny astrowatych, dorastająca do wysokości 90 cm, wytwarzająca pojedyncze, pełne kwiaty, o szarozielonych liściach i wzniesionej łodydze. Jest to mix kolorystyczny kwiatów o płatkach w barwie różu, niebieskiego, purpury, czerwieni oraz bieli. Jego zaletą jest to iż mimo delikatnego wyglądu nie ma dużych wymagań i jest łatwy w uprawie. Odporny na przymrozki – kwiaty rozwijają się nawet przy nagłym spadku temperatury. W ogrodzie urozmaica wygląd, nadaje sielskiego charakteru, przez co najczęściej jest wykorzystywany do tworzenia barwnych rabat i zakładania ogródków-łąk.  Charakteryzuje się bardzo wysoką wydajnością miodową i pyłkową, przez co przyciąga pszczoły, tak ważne dla naszego środowiska. Jest jadalny, a jego kwiaty pięknie dekorują wypieki i potrawy.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.