Aksamitka rozpierzchła Carmen 1g

3.10

Wyjątkowa uroda i zapach odstraszający szkodniki

Tagetes patula nana

Wysiew pod osłony / do doniczek: III gł. 0,5 cm
Wysiew / wysadzenie do gruntu na miejsce stałe: po 15 V
Wysokość: 20-30 cm
Kwitnienie: V-X
Stanowisko: słoneczne

Popularna roślina jednoroczna, stosunkowo niska – osiąga wysokość 20-30 cm. Posiada pędy mocno rozgałęzione i mocno ulistnione. Kwiaty są pełne, z koszyczkami o średnicy 3,5-4,5 cm, które w dużej części są mahoniowo-brązowe, przechodzące ku środkowi w pomarańcz. Polecana do uprawy w gruncie na niskie rabaty i dywany kwiatowe oraz w pojemnikach na balkonach i tarasach. Swym specyficznym zapachem odstrasza szkodniki: komary, mszyce i krety. Jest mało wymagająca, bardzo dobrze znosi przesadzanie, nawet w okresie kwitnienia oraz wszelkie niedogodności pogodowe takie jak susza czy wręcz przeciwnie – dłuższe okresy wilgotne. Kwiaty aksamitki są jadalne, to doskonałe źródło barwników o działaniu przeciwnowotworowym i przeciwutleniającym. Roślina wykazuje też właściwości rozkurczowe, przeciwzapalne, przeciwpasożytnicze, antybakteryjne i przeciwdepresyjne.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu  siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Kategoria:

Opis

Na opakowaniu zamieszczono wszystkie niezbędne wiadomości na temat uprawy, jak również wskazówki dotyczące terminu przydatności jego nasion do siewu.
Nasze nasiona są nasionami dla profesjonalistów. Wszystkie nasiona warzyw, ziół i kwiatów w Naszej ofercie powstały w wyniku tradycyjnej hodowli i pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych upraw z Polski i Zagranicy.