Łąka kwietna jednoroczna 100% kwiatów Sezonowa niespodzianka 2g. Mieszanka kwiatów rodzimych. Idealne do donicy.

3.20

  • Zawartość : 100% kwiatów polnych rodzimych
  • Trwałość : jednoroczna
  • Stanowisko : słoneczne
  • Gleba : wszystkie typy
  • Wilgotność : miejsca suche i przeciętnie wilgotne
  • Termin siewu : wiosna – lato – jesień
  • Norma siewu : 2-3 g/m²
  • Rośliny średniej wysokości

Taka roślinna kompozycja nadaje przestrzeni sielski charakter, dzięki niej otoczenie staje się odprężającym miejscem rekreacji. Dzięki niej możesz pomóc odtworzyć ginące gatunki znane z wiejskich krajobrazów. Ta uniwersalna mieszanka może być wysiewana od marca do listopada.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Mieszanka nasion łąki kwietnej Sezonowa niespodzianka to kompozycja roślin, które kiedyś były bardzo często spotykane a w tej chwili część z nich są to odmianami zagrożonymi wyginięciem. Znajdziemy tu ostróżeczkę i kąkol polny, chabry, maki i wiele innych gatunków, które przywodzą nam na myśl sielski charakter towarzyszący uprawom rolniczym. Sezonową niespodziankę można wysiewać od marca do listopada na stanowiskach słonecznych, na wszystkich glebach okresowo suchych. W zależności od rodzaju gleby i terminu wysiewu dominować na łące mogą różne gatunki. Siew wiosenny to przewaga złocieni i chabrów, jesień będzie sprzyjać kąkolom i makom. Na glebach żyznych będą dominować maki, gleby z odczynem lekko kwaśnym i słabsze będą premiowały chabry i rumiany.

100 g mieszanki nasion to łąka kwietna o powierzchni ok. 40 m².

Jak przygotować teren pod wysiew nasion łąki kwietnej

Najlepszy efekt osiągniemy, gdy nasiona zostaną wysiane na ziemię oczyszczoną z chwastów, ich korzeni i kłaczy. Bardzo skrupulatne wykonanie tej mało przyjemnej czynności w znacznym stopniu ograniczy pielenie łąki, jeśli po zasianiu nasion pojawią się w miejscu wysiewu kwiatów rośliny niepożądane. Aby nasiona nie zostały zmyte w czasie deszczu lub przy podlewaniu, teren należy dokładnie wyrównać.
Wysiew nasion łąki kwietnej bezpośrednio w trawnik to metoda, której nie polecamy. Skuteczność tej metody jest bardzo zawodna, kwiaty mogą pojawić się jedynie w miejscach gdzie w darni są prześwity. Trawę należy kosić dopiero po przekwitnieniu kwiatów.

Jak siać łąkę kwietną

Nasiona łąki kwietnej Sezonowa niespodzianka siejemy w miejscach słonecznych i półcienistych od kwietnia do lipca na glebach okresowo suchych i glebach o umiarkowanej wilgotności. Nasza mieszanka będzie się dobrze czuła na wszystkich typach gleby.
Aby równomiernie wysiać mieszankę nasion, należy wymieszać ją z tak zwanym nośnikiem, możemy w tym celu zastosować piasek bądź wermikulit w proporcji 1 l. wypełniacza na 100 g mieszanki nasion. Wymieszanie nasion z nośnikiem ułatwi również kontrolę nad obszarem siewu, dzięki niemu będziemy widzieć, gdzie mieszanka została rozsypana. Nasiona łąki kwietnej wysiewamy na powierzchni przygotowanego obszaru, nie przysypujemy ich ziemią gdyż są gatunki, które bez słońca nie zaczną wegetacji. Zalecane jest stosowanie norm wysiewu, ponieważ zbyt „bogato” wysiane nasiona kwiatów, które przejdą w fazę wzrostu zaczynają ze sobą konkurować zarówno o przestrzeń jak również o światło i wodę. Łąka kwietna w takim przypadku może bardzo dużo tracić na swoim wyglądzie.
Po wysiewie cały teren należy udeptać bądź zwałować oraz podlać. Dobrze jest również wysiew nasion łąki kwietnej zaplanować w terminie poprzedzającym deszcz. W czasie wzrostu roślin, głownie na glebach przepuszczalnych, należy utrzymać umiarkowanie wilgotne podłoże.

Jak dbać o łąkę kwietną w pierwszym roku

Jeśli nie ma suszy, temperatura powietrza jest dodatnia a w nocy nie ma przymrozków wysiane nasiona powinny zacząć kiełkować w terminie kilku dni od wysiewu. Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli w czasie wzrostu będziemy usuwać w czasie wzrostu łąki rośliny niepożądane. Brak wody i niska temperatura opóźnią wzrost roślin. Takie warunki mogą również sprawić, że rośliny będą kwitły krócej i szybciej wydadzą nasiona. Przy sprzyjających warunkach pogodowych pierwsze kwiaty na łące powinny pojawić się po 1-2 miesiącach od wysiewu.

Jak dbać o łąkę kwietną w kolejnych latach

Łąkę jednoroczną co roku powinno się odtwarzać, ponownie przekopać teren i wysiać nasiona, które po przekwitnieniu kwitów w pierwszym roku można zebrać, bądź zdecydować się na nową mieszankę nasion. W ten sposób efekt łąki kwietnej będzie co roku bardzo efektowny. Wszystkie kroki z zakładania kwietnej łąki należy powtórzyć.

Skład gatunkowy

Kąkol polnyAgrostemma githago
Rumian polnyAnthemis arvensis
Chaber bławatek (niebieski)Centaurea cyanus
Złocień polnyGlebionis segetum
Rumianek pospolityMatricaria recutita
Mak polnyPapaver rhoeas
Ostróżeczka polnaConsolida regalis
Wyka kosmataVicia villosa