Łąka kwietna jednoroczna 100% kwiatów Lilipucia łączka 10g. Niskie kwiaty rodzime i obce na 2-4 m²

19.50

  • Zawartość : 100% kwiatów
  • Trwałość : jednoroczna
  • Stanowisko : słoneczne
  • Gleba : wszystkie typy
  • Wilgotność : miejsca suche i przeciętnie wilgotne
  • Termin siewu : wiosna – lato – jesień
  • Norma siewu : 2-3 g/m²
  • Rośliny niskie 30-40 cm.

Mieszanka niskich kwiatów jednorocznych, które doskonale sprawdzą się w donicach i jako niższe piętro kwietnych rabat. W składzie mieszanki znajdują się przede wszystkim rośliny ozdobne wyjątkowo odporne na przesuszenia i intensywne nasłonecznienie.

Znamienne, kolorowe, kwitnące i często pachnące rośliny będą tworzyć wokół Was niepowtarzalne obrazy.

Nasza Firma jest pod stałą opieką Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzięki czemu oferujemy Państwu produkt najwyższej jakości z wysoką siłą kiełkowania i długim terminem przydatności do wysiewu.

Brak w magazynie

Kategoria:

Opis

Lilipucia łączka to mieszanka nasion kwitów ozdobnych z dodatkiem rodzimych gatunków, które osiągają wysokość 30-40 cm. Idealnie nadaje się do wysiewu w donicach lub skrzyniach balkonowych. Jej wysianie jest bardzo proste – należy zrobić to wiosną aby przez cały sezon cieszyć się bujnym kolorowym łanem za oknem. Taka balkonowa łąka nie tylko cieszy oko, ale także w naturalny sposób filtruje dostające się do mieszkania powietrze. Rośliny łąkowe wyłapują bowiem trujące pyły miejskiego smogu.

Lilipucia łączka to mieszanka jednoroczna, czyli intensywne kwitnienie będzie najbardziej efektowne tylko w roku wysiewu.

100 g mieszanki nasion to łąka kwietna o powierzchni ok. 40 m².

Jak przygotować teren pod wysiew nasion łąki kwietnej

Najlepszy efekt osiągniemy, gdy nasiona zostaną wysiane na ziemię oczyszczoną z chwastów, ich korzeni i kłaczy. Bardzo skrupulatne wykonanie tej mało przyjemnej czynności w znacznym stopniu ograniczy pielenie łąki, jeśli po zasianiu nasion pojawią się w miejscu wysiewu kwiatów rośliny niepożądane. Aby nasiona nie zostały zmyte w czasie deszczu lub przy podlewaniu, teren należy dokładnie wyrównać.

Wysiew nasion łąki kwietnej bezpośrednio w trawnik to metoda, której nie polecamy. Skuteczność tej metody jest bardzo zawodna, kwiaty mogą pojawić się jedynie w miejscach gdzie w darni są prześwity. Trawę należy kosić dopiero po przekwitnieniu kwiatów.

Niskie kwiaty dobrze sprawdzą się przy siewie w donicach i pojemnikach

Jak siać łąkę kwietną

Nasiona Lilipuciej łączki siejemy w miejscach słonecznych od kwietnia do lipca na glebach okresowo suchych i glebach o umiarkowanej wilgotności. Nasza mieszanka będzie się dobrze czuła na wszystkich typach gleby, jednak najlepiej na glebach próchniczych i przeciętnych.

Aby równomiernie wysiać mieszankę nasion, należy wymieszać ją z tak zwanym nośnikiem, możemy w tym celu zastosować piasek bądź wermikulit w proporcji 1 l. wypełniacza na 100 g mieszanki nasion. Wymieszanie nasion z nośnikiem ułatwi również kontrolę nad obszarem siewu, dzięki niemu będziemy widzieć, gdzie mieszanka została rozsypana. Nasiona łąki kwietnej wysiewamy na powierzchni przygotowanego obszaru, nie przysypujemy ich ziemią gdyż są gatunki, które bez słońca nie zaczną wegetacji. Zalecane jest stosowanie norm wysiewu, ponieważ zbyt „bogato” wysiane nasiona kwiatów, które przejdą w fazę wzrostu zaczynają ze sobą konkurować zarówno o przestrzeń jak również o światło i wodę. Łąka kwietna w takim przypadku może bardzo dużo tracić na swoim wyglądzie.

Po wysiewie cały teren należy udeptać bądź zwałować oraz podlać. Dobrze jest również wysiew nasion łąki kwietnej zaplanować w terminie poprzedzającym deszcz. W czasie wzrostu roślin, głownie na glebach przepuszczalnych, należy utrzymać umiarkowanie wilgotne podłoże.

Jak dbać o łąkę kwietną w pierwszym roku

Jeśli nie ma suszy, temperatura powietrza jest dodatnia a w nocy nie ma przymrozków wysiane nasiona powinny zacząć kiełkować w terminie kilku dni od wysiewu. Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli w czasie wzrostu będziemy usuwać w czasie wzrostu łąki rośliny niepożądane. Brak wody i niska temperatura opóźnią wzrost roślin. Takie warunki mogą również sprawić, że rośliny będą kwitły krócej i szybciej wydadzą nasiona. Przy sprzyjających warunkach pogodowych pierwsze kwiaty na łące powinny pojawić się po 1-2 miesiącach od wysiewu.

Jak dbać o łąkę kwietną w kolejnych latach

Łąkę jednoroczną co roku powinno się odtwarzać, ponownie przekopać teren i wysiać nasiona, które po przekwitnieniu kwitów w pierwszym roku można zebrać, bądź zdecydować się na nową mieszankę nasion. W ten sposób efekt łąki kwietnej będzie co roku bardzo efektowny. Wszystkie kroki z zakładania kwietnej łąki należy powtórzyć.

Skład gatunkowy

Aster chiński karłowy mixCallistephus chinensis
Cynia wytworna extra karłowa Liliputek mixZinnia elegans
Cynia meksykańska mixZinnia haageana
Dalia zmienna karłowa mixDahlia variabilis
Dimorfoteka zatokowa mixDimorphotheca sinuata
Facelia dzwonkowataPhacelia campanularia
Gwiezdny pył Leptosifon mixLeptosiphon hybrida
Lepnica baldaszkowaSilene armeria
LimnantesLimnanthes douglasii
Lnica marokańska mixLinaria maroccana
Maciejka dwurogaMatthiola bicornis
Maczek kalifornijski mixEschscholzia californica
Malcolmia mixMalcomia maritima
Nolana błękitnaNolana paradoxa
Porcelanka mixNemophila maculata
Przypołudnik mixDorotheanthus bellidiformis
Smagliczka nadmorska mixLobularia maritima
Ubiorek okółkowy mixIberis umbellata