Las w słoiku, ogród w szkle to szczególna kompozycja roślin.

Żywy mikroświat zamknięty w szklanej przestrzeni oprócz tego, że będzie fantastyczną dekoracją do Twojego domu to również będzie doskonały prezentem z którego każdy obdarowany będzie zadowolony. Poczuj oddech natury we wnętrzu swojego domu, w biurze, wszędzie gdzie tylko chcesz.

Las w słoiku to bajkowo wyglądający miniaturowy świat, który będzie wymagał od Ciebie minimalnej troski.

Spełnij swoje marzenie o byciu blisko natury dzięki Naszym lasom i ogrodom w słojach! Wprowadź do wnętrza harmonię i ciesz się uspokajającym działaniem zieleni!

Otrzymany towar może nieznacznie się różnić niż ten umieszczony na zdjęciu poglądowym, jest to spowodowane tym że każda roślina posiada swój indywidualny kształt oraz wybarwienie liści.

Odbiór osobisty, czas realizacji 2 dni robocze

Jeśli chcesz zostać właścicielem mini lasu otrzymasz od Nas informację jak się nim opiekować bądź możesz ją poprać w formie pdf….

 

Gratulacje! Zostałeś właścicielem wyjątkowego ogrodu. Oto kilka porad jak o niego dbać.

 

Nasze lasy i ogrody w słoiku nie są szczelnie zamknięte, pokrywkę można swobodnie zdjąć bądź w ogóle nie mają przykrywki. Taka dekoracja w szkle wymaga okazjonalnego podlewania

Najlepsze miejsce dla mini lasu/ogrodu

Słoik nie lubi stać w pełnym słońcu. Powinien to być cień, półcień lub rozproszone światło. Dekoracja powinna być ustawiona z daleka od bezpośredniego światła tak aby szkło się nie nagrzewało.

Podlewanie/woda

Rośliny w słojach otwartych powinny być delikatnie podlane raz w tygodniu, bądź raz na dwa tygodnie ( w zależności od pory roku i od rodzaju kompozycji). Przy sukulentach robimy to jeszcze rzadziej.

W słojach zamkniętych na ściankach będą zbierały się krople wody. Kiedy pojawi się efekt szyby po deszczu – woda będzie ciekła po wewnętrznych ściankach słoja, należy go otworzyć i przewietrzyć do momentu odparowania wody.

Wzrost roślin

Rośliny przystosowują się do warunków jakie panują w słoiku i przyrastają bardzo powoli. Nie ma konieczności przesadzania bądź przycinania roślin. Jednak, jeśli ktoś będzie miał ochotę na zmianę ekosystemu w słoiku może coś dodać bądź wymienić którąś z roślin.

Choroby

Ogród czy las w szkle to część natury, to żywy organizm który może różnie reagować na czynniki zewnętrzne. W dekoracji może, że względu na zbyt dużą wilgotność, pojawić się pleśń. Należy wówczas otworzyć słój, przewietrzyć i usunąć chore fragmenty.

las w sloiku
l1000228
l1000221
l1000452
l1000073
l1000044